Πανελλήνιος διαγωνισμός εκπαιδευτικής ρομποτικής 2021 της WRO Hellas στην κατηγορία Regular II: «Race of Robots».

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα ρομποτικής του Παλλατιδείου Γυμνασίου Σιδηροκάστρου για την συμμετοχή της στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2021 της WRO Hellas στην κατηγορία Regular II: «Race of Robots».

Η ομάδα ρομποτικής του σχολείου μας συγκροτήθηκε και έλαβε μέρος στον διαγωνισμό για πρώτη χρονιά φέτος. Οι δυσκολίες οργάνωσης και προετοιμασίας ήταν πολλές και μεγάλες λόγω της πανδημίας. Παρόλα αυτά, τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κατάφεραν να κατακτήσουν την 10η θέση Πανελλαδικά βάζοντας παράλληλα τις βάσεις για μεγάλες διακρίσεις στο μέλλον. Θερμά συγχαρητήρια από όλα τα μέλη του συλλόγου διδασκόντων του Παλλατιδείου Γυμνασίου Σιδηροκάστρου στους τρεις μαθητές της ομάδας ρομποτικής, Μαζνέικο Μιχαήλ, Τερζή Νικόλαο και Πολυζωάκη Πολυζώη. Θερμές ευχαριστίες και στον εκπαιδευτικό Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών κ. Δομουχτσή Στέργιο ο οποίος με την εμπειρία του και την καθοδήγησή του βοήθησε στην προετοιμασία της ομάδας μας. Μπράβο!!!